Geolokalizacja IP

Adresy IP w Polsce, darmowa baza danych IP, geolokalizacja IP, zgłaszanie IP

Cztery lata openGeo

28 stycznia 2009 - wpis w kategorii openGeo - brak komentarzy

Tak tak, minęły już cztery lata odkąd openGeo zaczęło w pełni funkcjonować. Okres ten usłany był sukcesami: szybki wzrost liczby adresów IP w bazie danych, popularyzacja serwisu, publikacje o serwisie na DI, hacking, chip, ale również porażkami jak np. zniknięcie serwisu na ponad rok z internetu z powodu braku czasu.

W tej chwili baza danych liczy sobie ponad 4,2 miliona adresów IP co czyni ją największą, darmową, w pełni dostępną bazą geolokalizacyjną adresów IP na terenie Polski.

Serwis od lipca 2008 funkcjonuje ponownie i, mam taką nadzieję, bez żadnych przerw.  Ponowne uruchomienie serwisu przyniosło kolejny sukces w postaci publikacji: Węzłowość i przestrzeń przepływów Internetu: ujęcie globalne i lokalne autorstwa Dariusza Ilnickiego oraz Krzysztofa Janca w Elektronicznym Czasopiśmie Geograficznym Geopolis, które w części opiera się na danych uzyskanych z naszego serwisu!

Z okazji małego jubileuszu postanowiłem odświeżyć nieco stronę. Starą funkcjonalność serwis zachowuje, tj. dodawanie adresów IP do bazy danych oraz geolokalizację IP. Dzięki temu że strona ma postać bloga na bieżąco mogę Was informować o nowych funkcjonalnościach, czy wydaniu aktualnej bazy danych. Możliwość komentowania przez Was na blogu sprawi że szybciej i sprawniej będę mógł reagować na Wasze sugestie i propozycje.

Dodatkowo od tej chwili baza danych adresów IP będzie wydawana na licencji new-bsd.

Skomentuj